Зв'яжіться з нами

Системи вентиляції передбачені у всіх сучасних будівлях з метою видалення забрудненого повітря. Однак найчастіше такі витяжні системи не справляються з очищенням повітря. Ця проблема особливо гостро постає при необхідності видалення сильно забрудненого повітря зі сховищ, робочих місць на заводах і з інших великих приміщень з джерелами забруднення повітря. Також поширена установка витяжок в побутових умовах, наприклад, на кухні, в курильних або вбиральних кімнатах.

Важливою умовою ефективного функціонування витяжної вентиляції є правильний підбір вентилятора. Якщо потужність обраного вентилятора буде занадто велика, у сусідів, що вище живуть створиться зворотна тяга, що спричинить надходження відпрацьованого повітря разом з пилом з вентиляційної системи в їх вентиляційні решітки.

Розрізняють загальнооб’ємну витяжну вентиляцію, яка здійснює повітрообмін для всього приміщення, і місцеву витяжну вентиляцію, що встановлюється безпосередньо на робочому місці.

Витяжна вентиляція виправдовує себе в брудних місцях, а припливна – в чистих. Але для найкращого ефекту зазвичай встановлюють змішану, тобто приточно-витяжну вентиляцію.

Приточна вентиляція

Приточні вентиляційні системи призначені для подачі чистого повітря в приміщення замість забрудненого. Припливне повітря при необхідності може піддаватися таким видам обробки, як очищення, нагрівання, зволоження і т.п.

Система припливної вентиляції складається з:

  • повітро приймального пристрою;
  • нагрівача;
  • охолоджувача;
  • фільтрів для очищення;
  • пристроїв подачі повітря в приміщення

Дана система включає в себе припливні установки, що використовують 100% приплив зовнішнього повітря. Вони бувають як промислового призначення (використовуються на промислових об’єктах), так і побутового (вентиляція квартир).

Припливні установки можуть бути моноблоковими і складальними. Складальні системи збираються з окремих компонентів і головним достоїнством таких систем є можливість вентиляції будь-яких приміщень – від невеликих квартир і офісів до торгових залів, супермаркетів і цілих будинків. Але їх недолік в необхідності професійного розрахунку і проектування та в великих габаритах. Моноблочні ж системи розміщуються в єдиному шумоізольованому корпусі. Перевагою такої системи перед складальними є набагато менший рівень шуму, що дозволяє розміщувати їх в житлових приміщеннях.

Зазвичай припливна система вентиляції використовується разом з витяжною системою, і така вентиляція називається припливно-витяжною (приточно-витяжною).

Приточно-витяжна вентиляція

Припливно-витяжна вентиляція являє собою з’єднання припливної системи і витяжної, що дозволяє їй поєднувати в собі плюси як однієї, так і іншої систем. Така система дозволяє організовувати максимально правильний повітрообмін

Припливно-витяжна вентиляція ефективно вирішує проблему не тільки з повітрообміном, а й з фільтрацією, регулюванням температури і вологості в приміщенні. Система працює в будь-який час року. Однак якщо продуктивність і припливної, і витяжної вентиляції не буде збалансована, по дому почнуть “гуляти” протяги і плескати дверима.

Крім того, приточно-витяжна вентиляція дозволяє істотно знизити експлуатаційні витрати за рахунок застосування утилізації тепла для підігріву припливного повітря. Підігрівання припливного повітря відбувається за рахунок витяжного повітря кімнатної температури (а в виробничих приміщеннях, наприклад, цехах, повітря може бути і набагато тепліше) в спеціальному теплообміннику – рекуператорі.

На ряду з іншими достоїнствами припливно-витяжної вентиляції можна також відзначити її можливість створювати контрольоване знижений або надлишковий тиск у порівнянні із зовнішнім середовищем, що корисно для людей чутливих до змін атмосферного тиску.

Припливно-витяжна вентиляція з утилізацією тепла в основному використовується в офісних знаннях, котеджах, басейнах, кінотеатрах, готелях, кафе і ресторанах і в виробничих приміщеннях.

МЕХАНІЧНА ВЕНТИЛЯЦІЯ

Механічна вентиляція має на увазі використання вентиляторів, повітронагрівачів, пиловловлювачів та інших енергоспоживаючих установок, призначених для переміщення повітря на значні відстані. Даний тип вентиляції застосовується там, де недостатньо природної вентиляції.

У порівнянні з природною, механічна вентиляція набагато дорожче в експлуатації за рахунок збільшеного енергоспоживання і більш складного обслуговування. Однак плюсом штучної вентиляції є те, що чисте повітря може передаватися (а брудний – віддалятися) з локальних зон приміщення в будь-якому необхідному обсязі на потрібні для цієї відстані. Також, в даній системі вентиляції плюсом є можливість різної обробки (очищення, нагрівання, зволоження і т. П.) Надходить в приміщення повітря, що при природній вентиляції практично неможливо.

Припливні і витяжні системи такої вентиляції, контрольовані обслуговуючим персоналом, можуть бути вимкнені в будь-який час, і робота механічної вентиляції не залежить від погодних умов. З усіх цих причин штучна вентиляція отримала набагато більш широке поширення, ніж природна.

ПРИРОДНА ВЕНТИЛЯЦІЯ.

На відміну від примусової вентиляції і систем кондиціонування, головною перевагою природної вентиляції є економічність, так як система не задіє енергоємне вентиляційне обладнання та натуральність повітря, що надходить в приміщення. Не менш важливими достоїнствами природної вентиляції є компактність, так як система не захаращує площі, і дешевизна – не вимагає великих витрат на установку і обслуговування.

Канальний і Безканальні ВЕНТИЛЯЦІЯ

За конструктивним виконанням системи вентиляції діляться на 2 типу: канальні і безканальні.

Системи вентиляції канального типу мають мережі розгалужених повітропроводів, що дозволяють підводити свіже повітря або видаляти забруднене в різних частинах одного приміщення або в різних приміщеннях.

Системи вентиляції Безканальні типу встановлюються на даху безпосередньо над вентильованим приміщенням (наприклад, у великих промислових приміщеннях) або в дверних і віконних отворах. Безканальна система вентиляції не має мережі розгалужених повітропроводів, і тому для такої вентиляції не потрібні великі електрозатраи. Також, на відміну від канальної системи (вентиляції), система вентиляції Безканальні типу проста в монтажі та експлуатації.

Канальна вентиляція і бескональная вентиляція можуть бути як механічними, так і природними. Мінусом природної системи канальної або безканальної вентиляції є те, що така вентиляція не контролюється – вона призначена для того, щоб не дати задихнутися людям, що знаходяться в приміщенні.

МІСЦЕВА ВЕНТИЛЯЦІЯ

Місцева, або локалізується, вентиляція видаляє шкідливі речовини з приміщення безпосередньо в тому місці, де відбувається найбільша їх скупчення.

Місцева вентиляція буває припливної та витяжної.

Місцева припливна вентиляція призначена для подачі свіжого повітря до певних місць. Вона здатна повністю забезпечувати приплив свіжого очищеного і, при необхідності, підігрітого або охолодженого повітря до нужденних в цьому зонам. До місцевої припливної вентиляції відносяться:

– повітряні душі (подають зосереджений потік чистого повітря до робочих місць для обдування робочих місць і зниження температури навколишнього середовища);

– повітряні оазиси (відгороджені приміщення, в які подається повітря зі зниженою температурою);

– повітряні завіси (змінюють напрямок потоків повітря від печей, воріт і т.п.);

Місцева витяжна вентиляція призначена для видалення забрудненого повітря від місць з найбільшою концентрацією шкідливих домішок (газів, диму, пилу і виділяється від устаткування тепла) в повітрі. Найбільший ефект досягається, коли місця виділення шкідливих викидів локалізовані, а значить можна запобігти поширенню їх по всьому приміщенню. До місцевої витяжної вентиляції відносяться укриття у вигляді шаф, парасольки, бортові відсмоктування, завіси, укриття у вигляді кожухів у верстатів і ін.

Місцева вентиляція вимагає значно менших витрат, ніж загально обмінна, однак при рассредоточенности виділення шкідливих речовин – не ефективна.

загальнообмінної вентиляції

Загально обмінна вентиляція встановлюється при необхідності видалення тепла, вологи, газів, пилу, запахів або парів з повітря всього приміщення або більшої його частини. Загальнообмінні системи вентиляції застосовуються тільки у випадках незначного виділення шкідливих факторів і рівномірного їх розподілу по всьому об’єму приміщення.

Загально обмінна вентиляція буває припливної та витяжної.

Загально обмінна припливна вентиляція використовується для видалення надлишкового тепла і вологи, а також для розведення шкідливих домішок в вентильованому повітрі. Крім того, загально обмінна припливна вентиляція призначена для забезпечення розрахункових санітарно-гігієнічних норм, розрахованих на те, щоб забезпечувати вільне дихання людини в робочій зоні.

При недостатній температурі повітря в приміщенні загально обмінна припливна вентиляція встановлюється з механічним спонуканням, що дозволяє підігрівати повітря і, як правило, очищати його від пилу.

При надходженні шкідливих виділень в повітря цеху кількість припливного повітря повинна повністю компенсувати загальнообмінна і місцеву витяжну вентиляцію.

Загально обмінна витяжна вентиляція призначена для видалення забрудненого шкідливими речовинами повітря з вентильованого приміщення. Найпростішим прикладом загальнообмінної витяжної вентиляції є окремий вентилятор осьового типу з електродвигуном на одній осі, який розташовується у вікні або в отворі стіни. Ця установка видаляє повітря тільки з найближчою до неї зони приміщення, тим самим здійснюючи лише загальний повітрообмін.

У деяких інших установках такого типу є витяжний повітропровід. При довжині воздуховода більше 30-40 метрів і втрати тиску більше 30-40 кг / м2 встановлюється вентилятор відцентрового типу. Якщо шкідливими виділеннями в цехах або інших вентильованих приміщеннях є важкі гази або пил і немає тепловиділень від устаткування, витяжні повітроводи прокладають по підлозі або у вигляді підпільних каналів.

Вентиляція промислових будівель, де є різнорідні шкідливі виділення (теплота, волога, гази, пари, пил і т. П.) І їх надходження в приміщення відбувається в різних умовах (зосереджено, розосереджено, на різних рівнях і т.) Проводиться за допомогою і обмінної і витяжної вентиляції.

У певних випадках вентиляція промислових приміщеннях, поряд з механічними системами вентиляції, використовують системи з природним спонуканням, наприклад, системи аерації.