Зв'яжіться з нами

Структуровані кабельні системи включають в себе набір конекторів, з’єднань, роз’ємів, шаф, кабелів і кросових панелей, завдяки чому в обчислювальних мережах утворюються зв’язкові структури.

СКС ділиться на кілька типів це залежить від виду кабелю, який використовується для передачі даних. Найпопулярнішим на сьогоднішній день являється тип СКС на основі неекранованої витої пари. Такий вид кабелю входить до складу практично всіх сучасних технологій і стандартів, так як він має пропускну здатність до 100 Мб/с. А ось СКС з оптоволоконним кабелем добре себе зарекомендував як в побудові локальних зв’язків, але і в побудові магістралей глобальної мережі. Адже оптоволоконний кабель можна використовувати для забезпечення дуже високої пропускної здатності каналу і передачі сигналів на значні відстані.

СКС має низку переваг, тому досить часто використовується в якості фундаменту при побудові мережі. Залежно від типу використовуваного кабелю, можна визначити і тип СКС.

Найпопулярнішими є:

  • СКС з кабелем типу вита пара. Це тип частіше застосовується в мережевих технологіях. Кабель вита пара ділиться на екранований мідний і неекранований мідний кабель. Використання СКС такого типу не потребує дорогого контурі заземлення. Усередині офісів можна використовувати неекрановані кабелі, а ось для приміщень з особливими експлуатаційними умовами підійде екранований кабель.
  • СКС з коаксіальним кабелем. Такий тип системи може використовувати тонкі і товсті кабелі, у яких здатність передавати дані зі швидкістю до 10 Мбіт / с, використовуючи при цьому максимальна відстань до п’ятисот метрів. СКС з коаксіальним кабелем відмінно підходять до телевізійної і радіоапаратури.
  • СКС з оптоволоконним кабелем може забезпечити дуже високі показники по швидкості передачі даних. До того ж, така система не сприймає прослуховування і інтерференцію. Щоб встановити даний тип системи, фахівець з установки повинен мати високу кваліфікацію і бути професіоналом у своїй справі.

 На сьогодні ринок структурованих кабельних систем переповнений найрізноманітнішими пропозиціями від постачальників і виробників. Ви можете придбати не тільки завершене технологічне рішення, а й окремий стандартний компонент. Але не кожен може самостійно встановити СКС, для цього необхідні певні знання і вміння. Тому, оптимальним варіантом є звернення до наших фахівців, які є професіоналами з багаторічним досвідом. Звернувшись до нас, ви отримуєте високі показники елементної бази, гарантію на працездатність СКС, а також її технічну підтримку протягом декількох років.

Структурована кабельна система (СКС) – основа інформаційної інфраструктури підприємства, що дозволяє звести в єдину систему безліч інформаційних сервісів різного призначення: локальні обчислювальні та телефонні мережі, системи безпеки, відеоспостереження і т.д.

 Сучасна мережа будинку або офісу подібно нервовій системі організує і служить для передачі електричного сигналу, який буває слабкострумовим і силовим. За силової мережі офісу, найчастіше, подається напруга 220 Вольт. Необхідна для різних електричних приладів (комп’ютерів, освітлення, побутових приладів).

Вкрай необхідними при монтажі сучасних мереж офісу є такі мережі:

  • електросилова мережа
  • освітлення
  • Комп’ютерна мережа
  • телефонна мережа
  • Мережа СКУД (Контроль доступу)
  • Пожежна мережу
  • Охоронна мережу
  • відеоспостереження
  • аудіосистеми

 Перші два пункти відносяться до силових мереж. Решта – до слабкострумових, так як при роботі використовують низьку напругу електричного струму.

Силова мережа і освітлення

  Основні елементи силової мережі – це електророзетки (з автоматами, ПЗВ – пристрій захисного вимкнення, лічильником), дроти, з’єднувальні коробки (які зараз майже вже не застосовують), електророзетки, різні лампи і світильники.

 Правильно зібрати електрощиток зможе не кожен електрик, хоча кожен буде говорити що це не складно і він зможе це зробити. Тут приховано дуже багато підводних каменів, які здаються простими на перший погляд, але насправді це не так. Простір в електрощитку, найчастіше, обмежений і мало того, що необхідно “запхати” туди автомати й інші прилади, підключити їх і розвести дроти – але також і необхідно зробити це красиво, щоб все мало презентабельний вигляд.

 До розеток дроти можуть йти в дротовому лотку, бляшаному лотку за фальш-стелею, а можуть йти в пластиковому кабель-каналі по стіні. Невеликі кількості кабелю допустимо вести в гофрованій трубі в стіні.

 Деякі проектувальники вимагають прокладку силового кабелю в лотку і в гофротрубі – але з новими типами електрокабелів (типу NYY, NYM) ця вимога не обов’язкова.

Слабкострумові мережі

  • Комп’ютерна мережа

  Комп’ютерна мережа – узагальнена назва для кабельних мереж, побудованих із застосуванням кабелю UTP. Насправді ми б назвали це опорною мережею, так як всі перелічені нижче мережі (ну може крім аудіо) можна провести через цю комп’ютерну мережу.

 Власне, розповімо спочатку про принципи побудови комп’ютерної мережі. Як вже говорилося – така мережа будується із застосуванням кабелю UTP (Unshielded Twisted Pair) або Вита пара (Вітуха, сленг). Це мідний кабель з вісьмома мідними жилами (або чотирма парами) в сплетінні, які звиті між собою і різняться за кольорами.

  Вита пара прокладається, також, в пластикових кабель-каналах, лотках. при невеликому обсязі може бути прокладена на стяжках за фальш-стелею або в гофротрубі.

 Власне найчастіше по кабелю UTP передаються комп’ютерні дані. Але дані також можна передати по відмінному протоколу. Розглянемо це в нижченаведених розділах.

Телефонна мережа

 Коли говорять “Телефонна мережа”, “Телефонія” – мають на увазі багатопарний кабель, джеки RJ-11 (такі ж як комп’ютерні, тільки менші розміром), крос-панелі, локшина. Тобто – спеціальні кабелі і пристрої для телефонної мережі.

 Насправді, зараз ці терміни поступово відходять у минуле і сучасна телефонна мережа інтегрована з комп’ютерною.

 Для телефонної мережі потрібен телефонний апарат і АТС (автоматична телефонна станція), яка забезпечить внутрішній зв’язок між телефонами, виділить їм внутрішні номери – і дозволить їм користуватися міським номером. А також – буде працювати як автовідповідач і виконувати багато інших функцій.

 Зараз поступово цей вид телефонії йде в минуле, звільняючи майданчик для ІП-телефонії.

Мережа СКУД (Контроль доступу)

 У практично будь-якому сучасному офісі ви напевно помічали, що вхідні або навіть внутрішні двері офісу відкриваються, коли прикладають картку до спеціального пристрою – зчитувача. Така система називається СКД або СКУД – Система Контролю і Управління Доступом. Вона складається зі зчитувачів, дверного електрозамку, блоку управління і блоку живлення та сервера – куди заносяться дані про співробітників і часу проходу через двері.

 Вдосконалені системи можуть також включати турнікет, рамку і різні біометричні зчитувачі. (сканування очей, відбитка пальця). Вони ставляться на вхідні двері в будівлю і на дуже важливі кімнати.

Найпростіша СКД складається з дзвінка, блоку управління, кнопки на вихід і трубки з кнопкою та екраном.

Чим більше офіс або будинок, тим складніше система.

Пожежна мережа

Працівники пожежної інспекції дадуть дозвіл на використання офісу чи іншого приміщення при наявності системи пожежної сигналізації та пожежогасіння.

 У великому варіанті – це ціла система з трубами, форсунками, датчиками задимлення і полум’я, проводами, прийомними пристроями – зведеними на пульт пожежної охорони.

У найпростішому варіанті – це датчик задимлення на батарейках, схеми евакуації і вогнегасник в кутку.

 У приміщенні серверної необхідні обов’язкові умови. По-перше, відсутність труб і форсунок. Якщо на сервера хлине вода, то збиток від втрати даних може сильно перевищити вартість цілої будівлі. По-друге, кондиціювання. Наявність датчиків. І система газового пожежогасіння. (Типу величезних вогнегасників).

Охоронна мережа

 Для захисту від зловмисників проводиться система охоронних датчиків. Залежно від серйозності будівлі вона може включати в себе: датчики на вікна, датчики руху, датчики тепла, лазерні промені. Найпоширеніші – датчики на вікна і датчики руху. Вони спрацьовують при відкритті вікна та при виявлення руху в приміщенні.

 Для досягнення якісної охорони зазвичай датчики комбінують, ставлячи в одному місці кілька датчиків різних типів.

Відеоспостереження

 У продовженні розмови про охорону не можна не зупинитися на системах відеоспостереження. Вони підрозділяються на цифрові (ip) і звичайні.

 Передача даних в звичайних камерах відеоспостереження відбувається через коаксіальний (антенний) кабель. І до кожної камери подається окреме живлення. Камери підключаються до відеореєстратора. До нього ж підключається монітор з пультом управління. Відеореєстратор може бути замінений сервером з вбудованою платою відеозапису.

 У цифрових або “айпі камерах” передача даних відбувається через “комп’ютерну” мережу – по витій парі або оптичному кабелю. До кожної камери, також, подається електроживлення. Але може бути використана і система PoE – коли електроживлення подається по витій парі. Дані з ip камер потрапляють на цифровий відеореєстратор, або сервер з встановленим ПО.

Аудіосистеми

 Ну і нарешті, згадаємо аудіосистеми – це системи оповіщення та радіо. Грубо кажучи, це динаміки, вбудовані в стелю і з’єднані проводами з робочим місцем секретаря або спеціального співробітника, який повідомляє працівникам важливу інформацію та подає оголошення  через радіотрансляцію по загальній мережі.