Зв'яжіться з нами

Спринклерна система пожежогасіння

Спринклерна система пожежогасіння встановлюється на сучасних об’єктах дуже часто. Багато в чому це пояснюється тим, що при її роботі використовується вода або повітря як одні з найбільш універсальних, доступних і ефективних речовин, які застосовуються для гасіння пожеж. Принцип роботи спринклерної установки пожежогасіння заснований на тому, щоб гасити полум’я за рахунок подачі на місце повітря або води, які будуть розпорошуватися під високим тиском. Головним виконавчим пристроєм при цьому є спринклер, що монтується в трубопровідну мережу, він розташовується на стелі і покриває всю зону, яка захищається. У тому випадку, якщо виникає загроза пожежі (встановлені датчики виявляють підвищення температури або наявність диму), сигнал подається на блок управління, який активізує встановлене для вирішення цих завдань обладнання.

Види спринклерних установок

На сьогоднішній день існує дві основні категорії спринклерних систем: водонаповнені і сухі (повітряні). Принцип їх роботи практично однаковий за винятком діючої речовини, що використовується для гасіння пожежі. Вибір в даному випадку повністю залежить від середньорічної температури навколишнього середовища в приміщенні. Водяні установки пожежогасіння застосовуються частіше, так як вони дешевші і можуть ефективно працювати на об’єктах при +5 С ° і більше. У цьому випадку немає ніякої небезпеки замерзання води в трубопроводах, а значить, система буде завжди готова до роботи незалежно від зовнішніх факторів.

Системи спринклерного пожежогасіння

Сухі (повітряні) системи дозволяють захистити будь-які неопалювані об’єкти, так як в такій системі використовується виключно стиснене повітря, що подається компресорною установкою. Максимально ефективні спринклерні системи обох видів в гасінні пожеж з невеликою швидкістю поширення в приміщеннях висотою до 20 м, а також у вентиляційних камерах, внутрішньо стелажному просторі. Крім того, установка автоматичного спринклерного пожежогасіння може бути побудована на зрошувачі різної конструкції. Конструктивно всі вони представляють собою головку, в якій постійно перебуває повітря або вода під тиском необхідної величини. Всі отвори запаяні легкоплавким металом, щоб при підвищенні температури вище критичної позначки вони могли “самоліквідовуватись”, тим самим даючи можливість діючій речовині мимовільно зрошувати свою зону дії.

Монтаж спринклерної системи пожежогасіння

Установка подібної системи – практично ідеальне рішення питання пожежної безпеки для будь-якого об’єкта, для якого характерна висока ймовірність виникнення точкових загорянь. Така методика дозволяє максимально оперативно зреагувати, не чекаючи при цьому моменту закінчення евакуації людей, що знаходяться в будівлі. Вартість монтажу спринклерного пожежогасіння в першу чергу залежить від площі приміщення або будівлі, типу системи, яка буде використана в даному випадку, обсягу робіт, матеріалів і устаткування, необхідних для вирішення задачі. Точні цифри можуть бути отримані тільки після розробки пакету проектної документації.