Зв'яжіться з нами

Модулі порошкового пожежогасіння

Одним з основних елементів систем порошкового пожежогасіння на сьогоднішній день є модулі, що володіють функцією самоспрацьовування в разі, коли в приміщенні температура повітря досягне +85 ° С. Їх область застосування – гасіння горючих рідин і твердих матеріалів, а також обладнання, що знаходиться під напругою. При цьому такі модулі можна використовувати для гасіння речовин, які горять без доступу повітря. Модулі порошкового пожежогасіння – це обладнання, яке використовується як складова автономних і автоматичних установок. Їх спеціалізація – пожежі класів А, В, С і Е, що виникли в електрообладнанні, яке знаходиться під напругою, а також загоряння класу D (горіння легких металів, металоорганічних сполук, гідридів металів). Моделі відрізняються між собою технічними характеристиками, а також конструктивним виконанням.

Принцип дії модулів порошкового пожежогасіння

Принцип роботи модулів полягає в тому, що спрацьовування здійснюється автоматично від сигнально-пускових пристроїв або приладів управління після подачі струмового імпульсу на активатор (при цьому відбувається зростання тиску всередині корпусу пристрою, руйнування його мембрани і викид порошку в зону, яка захищається). Порошкове пожежогасіння не вимагає в ході експлуатації системи спеціального технічного обслуговування, проводиться тільки щоквартальний зовнішній огляд на присутність видимих ​​порушень або дефектів. Висока надійність таких модулів пояснюється також і простотою їх конструкції: є тільки корпус з порошком, вузол кріплення до стелі, контакти для підключення пристрою і мембрана, при руйнуванні якої починається викид вогнегасної речовини.

Рішення модулів порошкового пожежогасіння

Автоматичні установки, які передбачають використання модулів порошкового пожежогасіння (МПГ), встановлюються найчастіше в приміщеннях з електроустановками під напругою, на складах, в серверних, торгових залах, офісах, виробничих і адміністративних приміщеннях. Для кожної з категорій об’єктів фахівці розробляють цілий ряд готових рішень, які дозволяють визначити загальні положення проекту. При цьому основними параметрами, які вимагають звернення на себе уваги, є, наприклад, площа і висота приміщення, сумарна площа наявних негерметичних прорізів. Залежно від цього вибирається модель МПГ, вогнегасна речовина, визначається кількість встановлюваних модулів, схема їх розміщення для типових приміщень. Будь-яке готове рішення завжди коригується з урахуванням індивідуальних особливостей обслуговуваної будівлі або приміщення.