Зв'яжіться з нами

Дренчерна система пожежогасіння

Дренчерне пожежогасіння  – це цілий комплекс автоматичних протипожежних систем. Використовуються дренчерні установки не тільки для гасіння загорянь, а й для створення так званої «водної завіси», що перешкоджає поширенню продуктів горіння і вогню на сусідні об’єкти і території. Назва системи походить від англійського слова drench – зрошувати.

Монтаж дренчерів – зрошувачів відкритого типу, проводиться на трубопроводах систем пожежогасіння, в яких в якості суміші для гасіння вогню можуть використовуватися вода або ж піна. Дренчери бувають вертикальні і горизонтальні.

Сфера використання

Використання дренчерних систем для гасіння пожежі в приміщеннях різного призначення і на відкритих майданчиках широко поширене на тих об’єктах, які відрізняються високим рівнем вибухової і пожежної небезпеки.

До них відносяться:

  • підприємства, що спеціалізуються на випуску промислової і побутової хімії;
  • лісопереробні, а також целюлозні заводи;
  • виробництва, що спеціалізуються на випуску лаків і фарб;
  • підприємства, які характеризуються стабільним негативним температурним режимом протягом всього року.

Дренчерна система пожежогасіння може бути сухотрубною і заливною. Системи першого типу використовуються в будівлях з мінімальною загрозою вибуху і пожежі, установки другого типу – у вибухонебезпечних приміщеннях.

Принцип роботи

Для того щоб гасіння було ефективним, а робота установки стабільною, дренчерна система пожежогасіння передбачає наявність двох джерел води. Один використовується для екстреного і максимально інтенсивного гасіння вогнища в перші десять хвилин після надходження сигналу про загоряння, другий необхідний для тривалого пожежогасіння протягом години після сигналу.

Сигнал про необхідність подачі води подається спонукальною установкою, яка буває декількох типів, а саме:

  • тросова – при підвищенні температури в приміщенні легкоплавкий замок починає плавитися, що призводить до обриву троса і відкриття клапана спонукального трубопроводу;
  • електрична – при відхиленні від норми хоча б однієї із заданих характеристик система сигналізує блоку управління насосною установкою і активує подачу води;
  • гідравлічна – тепловий замок. При впливі на нього високих температур, тиск в системі падає, що є сигналом про виникнення пожежі та подача води активізується.

Також може використовуватися пневматична установка, принцип роботи якої аналогічний функціонуванню гідравлічної системи, з тією лише відмінністю, що в якості робочої речовини використовується стиснений газ.

Принцип роботи даної установки дещо відрізняється від дії спринклерної системи. Дренчерна установка призначена для гасіння вогнищ загорянь на великих площах, в той час як спринклерна система більшою мірою покликана локалізувати джерело вогню.

Переваги і недоліки

До числа переваг даної системи можна віднести:

  • ефективну локалізацію полум’я;
  • доступність обладнання;
  • відносну простоту установки;
  • одночасне покриття великої площі.

Крім цього безсумнівним плюсом даної системи є надійне перешкоджання поширенню продуктів горіння (диму, сажі), токсичних випарів, а також теплового випромінювання.

Недоліком дренчерної установки пожежогасіння є нераціонально велика витрата води і піни, висока інтенсивність потоку, що тягне за собою великі витрати на відновлення приміщення.